DLACZEGO STARE?

Dlaczego stare?

Bo ma duszę. Bo jak dotknę to coś czuję. Po prostu coś czuję.

Wybierając przedmioty do domu. Nie…  Przedmioty wybierające nasz dom, zawsze kierują się uczuciem. Jakimś. Czasem kiedy mnie dotkną od razu wiedzą, że idą ze mną. Czasem się wahają i muszą dłużej potrzymać mnie za rękę. Czasem idą pod przymusem i dopiero w domu po kilku głębszych przemyśleniach i rozeznaniu w terenie i towarzystwie decydują się zostać. Niektóre pewnie przeleżą swoje i pójdą dalej. I to jest to, co kocham w starym. Przyszło i pójdzie dalej. Nigdy nie jest moje. Jest czasowo zameldowane.

I tak poszedł za mną stary wełniany dywan ze skandynawskich wystawek, karnisze od Prababci Ani,  stary parkiet, z którym zjadłam beczkę soli, a każda klepka ( z około 2500 sztuk) przeszła przez moje ręce.

Co nowocześniejszy osobnik po raz setny zadaje mi pytanie „po co ci to?”

Po to żeby było w obiegu.

Niech rzeczy żyją jak najdłużej. Niech przechodzą z rąk do rąk. Niech plastik nie wypiera drewna , ilość jakości, a sztuczne prawdziwego!

O! 🙂

2 myśli w temacie “DLACZEGO STARE?

  1. koza domowa

    Ja wiedziałam, wiedziałam, że już tu byłam, że Cię widziałam blogowo, post o lampach DIY mi to uświadomił! I zgubiłam ten link, nie mogłam znaleźć i długo płakałam! Naprawdę! A Ty mnie dziś znalazłaś i widzisz, no cudnie się to składa Kasiula! Serdeczności z mazurskich lasów przesyłam! 🙂 Kaś

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s