W CIECHOCINKU…

No i jak to wytłumaczyć?

W Ciechocinku byliśmy przez przypadek. Trochę dla żartu.

Dwie godziny jazdy z piosenką T-Raperów znad Wisły, doprowadziły nas do miasta zdrojowego. Wypakowaliśmy koce, gry planszowe i kanapki z kotletem zawinięte w … celofan (CELOFAN!!)  i ruszyliśmy w miasto.

Zaliczyliśmy kilka knajp, w których spotkaliśmy czarną herbatę parzoną w szklankach z koszyczkiem, Panią pilnującą porządku w wc (2 zł, nie ma że klienci! ), śledzika z cebulą i Davida Hasselhoffa spoglądającego zalotnie z karty menu.

Mimo, że czas zawrotnie cofał się do lat 80, my z każdym krokiem czuliśmy się coraz starsi.

Do tężni doszliśmy już z zadyszką i podpierając się co chwilę o murki okalające kwiatowe, ciechocińskie dywany. Sytuację uratowały wątpliwie zespawane pojazdy czterokołowe. E. zaświeciły się oczy i z radością wykrzyknął „Rower! Bierzemy!” No tak, fatamorgana…  w stanie skrajnego wyczerpania takie rzeczy się zdarzają. Więc wsiedliśmy na „rower”, w twarz zawiała nam słona bryza i czas zaskakująco odwrócił bieg. Poczuliśmy się jak dzieci, które na komunię dostały Wigry 3. Jechaliśmy co sił w nogach , rechocząc wniebogłosy i wchodząc w zakręty na ręcznym.

Teraz nam trochę wstyd, że śmialiśmy się z ciebie Ciechocinku. Dałeś nam dużo dobrej zabawy i niezwykłą podróż w przeszłość…i przyszłość :)!

1

2368475

stopka

Zapisz

15 myśli w temacie “W CIECHOCINKU…

  1. koza domowa

    Ahahaha ostatnie foto pozwoliło mi zrozumieć, skąd ten rechot! 😀 Cudowni jesteście! 😀 A migawki z Ciechocinka – obłędne! Rozumiem, że powróciliście do domu zupełnie ozdrowieni i wypoczęci, jak emeryci po każdym turnusie? 😉

    Polubione przez 1 osoba

  2. olakotowska

    Boskie zdjęcia – fantastycznie uchwycony paradoks miedzy totalnie zatrzymanym czasem, komizmem/dramatyzmem sytuacji a tym sentymentem, który mamy do „tamtych” czasów i klimatu! Buziaki!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s